Borci z Vranky řádili na Vltavě

Zveřejněno: 15.10.2020 v 06:00 , Autor: Tomáš Vlček Ryba: Kapr obecný Země: Česko Revír: VLTAVA 6 (H) , 650 Kč od 11 čtenářů (udělit)

Borci z Vranky řádili na Vltavě

Nejnadšenější rybáři z Prahy, Berouna a okolí se o víkendu sešli na první akci pod značkou Vranka. Součástí srazu amatérských rybářů byl sobotní závod, kterého se zúčastnilo 11 chlapů, jedna rybářka, dvě slečny a dva psi.

Kapitoly článku

 

Sraz začal už v pátek 9. října, kdy organizátoři připravovali celou akci a ostatní ladili formu. Tak přijelo prvních šest lidí. Všichni moc dobře věděli, že se počasí zkazí, tak stavěli stany a bivaky. Samozřejmě byly nahozené pruty a s tím přišly i první vytažené ryby. To slibovalo dobré výsledky při sobotní soutěži. Každý si vytáhl nějakého toho kapříka, největší pěkný lysec měl kolem 3 kg. Ale i jiné rybí druhy neodolaly  ̶  krásní cejni a plotice, dokonce i podoustev 45cm. Už v pátek vše naznačovalo tomu, že by se na této vodě mohlo dařit více feederařům, a také ano, měli o poznání větší úspěchy.

Páteční krásné počasí přímo lákalo k příjemnému posezení u ohně. Odpoledne se teplota vyšplhala na 19 °C a v noci
neklesla pod 12. A tak se vařila gulášová polévka, pekly se buřty, pilo se pivko a proběhla i nějaká ta sklenka destilátu. Ale vše s mírou. Řeč se točila stále kolem ryb, to samozřejmě, ale také se přítomní více poznávali, většina z nich se tady viděla úplně poprvé.

 

V sobotu hned při rozednění už někteří borci chytali a začali přijíždět další účastníci závodu. Pořadatelský tým se rozrostl o dvě studentky, které měly za úkol dohlížet na zapisování ryb, vše dokumentovat na zrcadlovku a celkově pomáhat. Zahájení soutěže bylo v 8:00, ne všichni stihli začátek, na což pravidla pamatovala, a prostě se přidali v průběhu.
 Průběh soutěže byl jasný, pravidla platná pro tuto svazovou vodu, vše podle rybářského řádu. Kdo nachytá nejvíc, nejdelší, nejmenší, nejhezčí… Vše se v závěru dne hodnotilo i oceňovalo.

Do závodu se zapojilo 11 chlapů a jedna žena. Začátek v 8 a konec v 18 h sliboval 10 hodin zábavy, podle většiny
účastníků chytání v poměrně těžké vodě. Mnohý rybář měl problém s proudící vodou pár stovek metrů pod Modřanským jezem. Každý z rybářů tak musel oželet nějaké to utržené krmítko, či celou montáž. A do toho přišel déšť. První kapky asi v deset a od dvanácti už to byl prakticky stále trvající liják. Ryby braly spíše dopoledne, jak se blížil večer, tak se rybám pomalu přestávalo chtít. O to víc překvapil jeden z rybářů, který přijel rovnou z výlovu rybníka na Berounsku a za polovinu chytací doby ulovil 8 kaprů, největšího 57 cm.

Výsledky desetihodinového závodu byly uspokojivé. Vítěz celé soutěže zdolal 13 ryb, z toho 10 kaprů. Jako další v pořadí byli rybáři s deseti, devíti a osmi ulovenými rybami. Největší a nejkrásnější ryba byl bezpochyby 92 cm dlouhý jeseter považovaný stále v našich svazových vodách za raritu. Ale časy se mění, a tak se budou i rybáři v Česku asi stále více s tímto krásným rybím druhem setkávat. Nejmenší zdolanou rybkou byla plotice rovných dvacet centimetrů. Celkem se ulovilo 52 ryb, z toho 28 kaprů, 13 cejnů, 5 plotic, 4 podoustve, 1 ostroretka a 1 jeseter.

Jeden z rybářů chytal jen 3 hodiny dopoledne, další rybář zase až pár hodin odpoledne. Byli i rybáři, kterým se nevedlo, a odešli s nulou, ale ve výsledném hodnocení a udílení cen se ani na ně nezapomnělo. Ve stylu chytání nekompromisně vyhrál feeder a kdo to risknul a přijel chytat tak zvaně na koule (boilies), odešel s prázdnou, nebo maximálně s jedním vytaženým kapříkem nebo nenažraným cejnem. Snad jen pořadatelé si posteskli, že nebyl vytažený žádný větší kapr 70+, kterých ve Vltavě stále plave dost.

Večerní vyhodnocení a vyhlášení rybářské soutěže proběhlo v kamarádském duchu, každý dostal věcnou cenu pořízenou za milý příspěvek majitele aplikace Vranka Vladimíra Součka. Ve stejném přátelském duchu pokračoval i celý večer. U pivka a grilování masa si rybáři sdělovali dojmy ze závodů i zážitky z celého setkání. A už se domlouvalo, kdy a kde se zase sejdou příště. Ti nejvytrvalejší rybáři chytali i v neděli, i když se citelně ochladilo a hlavně se balilo a uklízelo.

První kladná hodnocení zúčastněných rybářů dala organizátorům nabýt dojmu, že by z této akce mohla vzniknout tradice. Určitě se navázala nová přátelství, což bylo hlavním cílem celé akce. Teprve čas ukáže, jak se o tomto srazu bude mluvit i mezi ostatními členy na Vrance… Bude někdy nějaké příště?

 

 

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 6x:

Udělení odměny za článek

Pokud se vám článek líbíl a chcete vyjádřit autorovi podporu, můžete mu jako registrovaný čtenář udělit odměnu kterou mu redakce vyplatí.

Komentáře k článku

Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 20:08 #12
Čamlík Malenovice, 0/246
offline
100lobik> sakra neco vetsiho tam nemas???
Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 20:06 #11
100lobik Praha 2-Nové Město, 4/457
online
Umístěný špendlík
Blízko místa Moravská Dyje
https://maps.app.goo.gl/jUT2PBUpmcKRTqsM9
Na tomto místě končí Dyje 18 Jihočeský územní svaz a začíná Dyje 19 MRS .... tady můžeme chytat všichni 🤣🤣🤣
Ale já myslím, že je to tam takový větší potok , ne?
Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 10:02 #10
Radýs78 Moravské Bránice, 8/1943
offline
Lada> Jj to by bylo nejlepší...👍
Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 09:58 #9
Lada Beroun-Město, 0/356
offline
Radýs78> Taky bych mohl kouknout do mapy, jesli nemáme nějaký hraniční revír. Vy byste chytali u Vàs a my u nás.☺️☺️☺️
Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 09:41 #8
Radýs78 Moravské Bránice, 8/1943
offline
Lada> Njn co naděláš, když už tady máme dva svazy noo...😉
Nebo pak najít nějakou soukromku tak na půl cesty....🤔
Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 09:36 #7
Lada Beroun-Město, 0/356
offline
Radýs78> Tak to abych si vzal na příští rok republikovou povolenku.☺️👍
Borci z Vranky řádili na Vltavě 21.10.2020 v 09:15 #6
Radýs78 Moravské Bránice, 8/1943
offline
No asi začnu uvažovat i o akci někde na vodě MRS, ono sejít se z obou světů by bylo asi dost složitý, ale kdo ví, třebas i to taky časem klapne.... 👍
Jinak z fotek pěkná akcička...😉🤗
Borci z Vranky řádili na Vltavě 20.10.2020 v 19:53 #5
Chřenovák1 Chřenovice, 4/7305
offline
sepik> Určitě plánujeme další
Termín 1-3.10 .2021
Třeba bude nějaký dříve 🤠
Borci z Vranky řádili na Vltavě 20.10.2020 v 19:41 #4
sepik Třeboň I, 0/3
offline
Čaudy,zdravím všechny,vše jsem sledoval jen z fotek,ale podle mě se vám to moc povedlo,super víkend na rybách +doprovodná akce s grilováním. Jestli plánujete příští sraz,rád se přidám,jsem sice z jihu,ale hostovačka to jistí,to si nejde nechat ujít
Borci z Vranky řádili na Vltavě 20.10.2020 v 17:47 #3
100lobik Praha 2-Nové Město, 4/457
online
Díky Láďo, to se psalo skoro samo
Takové první setkání , kdy nikdo nic velkého neočekává, se povedou vždy. Taky se mi to líbilo. Jen jsem doufal, že fotky udělají holky trochu lepší. Víc detailů a tak, ale jak pršelo, tak se s tím moc nemazaly.
Reklama