Zákaz bivakování Dyje 5 - přehled vyhlášek

Zveřejněno: 21.2.2017 v 08:00 , Autor: Vladimír Souček Revír: Dyje 5 Novomlýnská nádrž, Dyje 7A

Zákaz bivakování Dyje 5 - přehled vyhlášek

Obce Strachotín, Šakvice a Přítluky mají obecně závazné vyhlášky, ve kterých zakazují činnosti na svých veřejných prostranstvích

Kapitoly článku

Strachotín, Šakvice, Přítluky - Nové Mlýny, Dolní věstonice

Obce postupně schválily obecně závazné vyhlášky se stejným zněním. Týká se především celého břehu nádrže který náleží do jejich katastrů

Na veřejném prostranství v k.ú. obce Strachotín/Šakvice/Přítluky se zakazuje táboření, stanování, rozdělávání ohňů, vjíždění motorovými a přípojnými vozidly mimo pozemní komunikace a umisťování jakýchkoli dočasných přístřešků, bivaků, či jiných mobilních objektů typu maringotek, karavanů apod. Tato vyhláška se vztahuje na veřejná prostranství mimo pozemní komunikace.

Stanováním a tábořením se rozmnějí všechny formy bez ohledu na to, zda jde o užití stanu, přístřešku s podlahou nebo bez podlahy a obytného přívěsu nebo obytného automobilu nebo jiné formy.

Dolní věstonice nemají celoplošný zákaz, ale omezují táboření na svých pozemcích přiléhajících k revíru Dyje 7A, což je severní strana revíru. Jižní strana patří soukromým vlastníkům, tam táboření ani nikdy možné nebylo.

Celé znění vyhlášek: Strachotín, Šakvice, Nové Mlýny, Dolní věstonice.

Milovice, Pavlov na svých vývěskách zatím vyhlášky které tuto problematiku upravují nemají. Pokud dojde ke změně napište, článek bude aktulizován.

Kapitoly článku

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 1x:

Reklama