Narovnané řeky musíme opět zvlnit. Pro krajinu jsou meandry vhodnější, jde i o podzemní vody

Zveřejněno: 5.5.2019 v 10:29 , Zdroj: www.lidovky.cz

Narovnané řeky musíme opět zvlnit. Pro krajinu jsou meandry vhodnější, jde i o podzemní vody

Přes dvě stě let předci odváděli vodu pryč, aby se jim lépe hospodařilo. Výsledkem je krajina, po které všechno steče. Vrátit stav do optima bude trvat, říká Tomáš Urban, ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského. Nemá-li Česko žíznit, musí se krajina zase podobat sama sobě.

Co byl zlom, kdy se problém sucha přestal bagatelizovat?
Vše je dané tím, že své okolí vnímáme spíše jako obraz ve filmu. Mrazí nás v zádech, když to posloucháme, ale vůbec si neuvědomujeme, že se to již týká i nás. Každému to začalo být zřejmé, teprve když se psalo a vysílalo, že vyschly studny, že některé obce, které dosud neměly problémy s vodou, se ocitly na suchu a musejí ji navážet do vodojemů odjinud. Až v té chvíli si spousta lidí uvědomila, že voda z kohoutku není samozřejmostí. To se stalo loni. Zemědělci si stěžovali už dřív, ale běžný občan to bral jako stesky, ve kterých si my Češi libujeme, jako folklor.

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Komentáře k článku

Narovnané řeky musíme opět zvlnit. Pro krajinu jsou meandry vhodnější, jde i o podzemní vody 6.5.2019 v 17:02 #3
Maca Liberec I-Staré Město, 1/12
offline
Tak hlavně je to o tom,že v každém velkém městě je to samá průmyslová zóna,velká nákupní centra všude beton, asfalt.Voda teče do kanaldy a pak pryč.Nic jiného tak neničí přírodu jako tyto velké developerské projekty.
Narovnané řeky musíme opět zvlnit. Pro krajinu jsou meandry vhodnější, jde i o podzemní vody 6.5.2019 v 06:16 #2
Dřevorubec Otrokovice, 0/4
offline
Řekl bych, že to bylo trochu jinak.
Narovnané řeky musíme opět zvlnit. Pro krajinu jsou meandry vhodnější, jde i o podzemní vody 5.5.2019 v 11:55 #1
Straba Poběžovice, 12/249
offline
A už jsem nasranej😡. Objevili Ameriku, pitomci. Nevím, kde vzal autor článku těch 200 let, ale vím určitě to, že nejvíc se na tom podepsal zasranej komunista a bolševik. Narovnat řeky a potoky, rozorat meze, vykácet remízky atd., hlavně splnit pětiletku. Zaplatí to jako kdo? Komouš to zkurvil, tak ať to zaplatí. Stejně tak je to s vracením církevního majetku tlustejm pedofilům. Já jim nic nevzal! Jsem zvědavej, jak dlouho bude trvat, než ti kašpaři přijdou na to, že Babišova řepka a kukuřice vsakování dešťové vody taky zrovna dvakrát nepomáhá!
Reklama