Pravidelné kontroly na Orlíku pokračují v letních měsících se zvýšenou intenzitou

Zveřejněno: 1.8.2018 v 08:14 Revír: VLTAVA 16 - 19, ÚDOLNÍ NÁDRŽ ORLÍK , Zdroj: www.rybsvaz.cz

Pravidelné kontroly na Orlíku pokračují v letních měsících se zvýšenou intenzitou

Je nutné říct, že drtivá většina lovících rybářů opravdu všechny předpisy ukázkově dodržovala, a to i v kempech.

Jedna z pravidelných koordinovaných kontrol proběhla i ve středu 25. července.

Trvala od dopoledních hodin do pozdní noci; na dostupných místech (zejména kempech a kotvištích hausbotů) probíhala kontrola ze břehu, obtížněji dostupná místa byla kontrolována z lodí. Velmi teplé počasí v kombinaci s kolísající hladinou vody rybám příliš nepřeje, úlovky rybářů byly spíše sporadické a rybářů bylo méně, než obvykle. Velmi pozitivním zjištěním bylo, že i v očích rybářů se projevila zvýšená frekvence kontrol - mnoho z nich nás vítalo se slovy "Už zase..?"

Je nutné říct, že drtivá většina lovících rybářů opravdu všechny předpisy ukázkově dodržovala, a to i v kempech. Kromě několika excesů ("opuštěný" prut s našitou rybičkou, který byl zabaven, nebo patnáctiletý turista lovící na sedmidenní nečlenskou povolenku, které vypršela platnost před více než rokem...) byla většina přestupků z kategorie "méně závažných". 

Pochvalu si rybáři zaslouží za dobrou informovanost o pravidlech - minimální délku 15 centimetrů u nástražní rybičky všichni kontrolovaní rybáři dodrželi a věděli o ní i ti, kteří se na lov dravců nezaměřovali. 

Všem rybářům, kteří dodržují pravidla děkujeme a přejeme mnoho štěstí při lovu, a těm, kteří se z porušení rybářského řádu budou v následujících týdnech zpovídat před kárnou komisí své místní organizace přejeme, aby si z toho vzali poučení a příště pravidla dodržovali..

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Reklama