Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní!

Zveřejněno: 21.6.2018 v 06:50 , Zdroj: crs-sus.cz

Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní!

Jak již všichni jistě víte, od loňského roku máme v našem ÚS čtyři revíry, na které byla MZe udělena výjimka z denní doby lovu na roky 2017, 2018 a 2019.

Jedná se o revíry LABE 19 – č. 411 051 (MO Čelákovice), LABE 18 – 411 050 (MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav), vltava 15, údolní nádrž Kamýk – č. 411 503 (SÚS) a berounka 4A – č. 411 002 (MO Kladno).

V loňském roce jsme na všech těchto revírech nezaznamenali závažnější problémy a vše fungovalo, jak mělo.

Letos si zřejmě někteří jedinci usmysleli, že se zakoupenou povolenkou si pořizují i právo, chovat se u vody s prominutím, jako čuňata! Tak Vám tedy říkám, že NE! Ve středních Čechách si uděláme pořádek okamžitě, o tom nepochybujte.

To, co se děje teď, je něco, nad čím zůstává rozum stát. Pár neukázněných jedinců si z břehů našich řek dělá kempy a nalejvárny, poškozují a ničí přírodu, chovají se nevhodně nejen ke kolegům rybářům, ale i k členům RS, což nebudeme v žádném případě tolerovat.

První kontroly na těchto revírech ukazují na naprosté pohrdání podmínkami lovu i rybářskou etikou. A především – kazí a ničí vše, za co jsme společně bojovali, a co jsme prosazovali, a že to nebylo jednoduché.

Pořádek mezi sebou si uděláme, několik hlupáků a alkoholiků nám nebude ničit, čeho jsme dosáhli.

Upozorňuji, že výjimky z MZe jsou na dobu určitou, není vůbec jisté, že budou uděleny znovu, případně rozšířeny, vše zaleží na vyhodnocení, a hlavně na našem chování.

Na celou situaci budeme okamžitě reagovat pravidelnou kontrolou RS s celokrajskou působností ve spolupráci s říční policií a RS MO. Kontroly budou časté a nekompromisní. Je to v zájmu nás všech, slušných rybářů. Všem slušným rybářům, kterých je drtivá většina, děkuji za pochopení a podporu naší činnosti.

Navíc vás, slušné rybáře, žádám: setkáte-li s porušováním rybářského řádu, volejte Policii ČR, anebo rybářskou stráž, kontakt na uživatele revíru je v Popisech revíru. Musíme si vzájemně pomoci.

Za celou dobu, co jsem předsedou našeho ÚS, jsem ještě nebyl nikdy tak rozzlobený a naštvaný, jako teď (to se ani na Radě nikomu nepovedlo). A věřte, že tuhle bitvu ti, kteří porušují rybářské právo, nemůžou s námi vyhrát. I kdybychom měli na revíry jezdit každý večer, tak ten šlendrián od našich vod společně vytlačíme.

Dušan Hýbner, předseda SÚS

 

PS: Pro připomenutí: Na základě toho rozhodnutí MZe pod sp. značkou 13RM3033/2017-16232, kdy byla udělena výjimka z denní doby lovu na roky 2017, 2018 a 2019 na mimopstruhové revíry LABE 19 – č. 411 051 (MO Čelákovice), LABE 18 – 411 050 (MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav), vltava 15, údolní nádrž Kamýk – č. 411 503 (SÚS) a berounka 4A – č. 411 002 (MO Kladno), a to následovně:

a) období od 16. 6. do 31. 8. v době od 0.00 do 4.00 hodin

b) období od 1. 9. do 30. 9. v době od 22.00 do 24.00 hodin a od 0.00 do 6.00 hodin. Lov v měsíci září je v rámci této výjimky (noční rybolov) upraven tak, že lov je povolen pouze na nástrahu rostlinného původu nebo nástražní rybičku o délce minimálně 20 cm, přičemž nemohou být použity její části. Za nástrahy rostlinného původu lze považovat nástrahy typu bolilies nebo pelety, ve kterých může být část obsahu tvořena nehomogenními komponenty živočišného původu.

Lovící v době výjimky, tedy provádějící noční rybolov, je povinen osvětlit místo lovu bílým, neoslňujícím světlem, zakládání otevřených ohňů pro tyto účely je zakázáno!

V případě pokračování lovu po 24. hodině je lovící povinen zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II. povolenky k lovu (Evidence docházek a úlovků) nové datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov ryb nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni nejpozději před zápisem nového data proškrtnout. Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti, a to zejména ustanovení, která se vztahují k noční signalizaci malých plavidel za plavby a stání (čl. 3.13 a čl. 3.20 Řádu plavební bezpečnosti).

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Komentáře k článku

Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 2.8.2018 v 11:03 #44
Žížala Byšice, 27/232
offline
Tak já nevím do Brandýsa na Labe chodím měsíc a rs neviděl ani jednou karavan taky ani jeden jak nad jezem tak pod jezem nepořádek tam je vidět ale řekl bych že z 90% od koupajicich. Řekl bych že se to dost zlepšilo od minulých roku kdy jsme prijely k Labi a nabíraly tři černé velké pytle bordelu co jsme zde pozbiraly kolem sebe. Nevím jak je to tedy jinde.
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 1.8.2018 v 18:27 #43
Rastty Břeclav, 1/66
offline
Miky---- jak rikas!
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 1.8.2018 v 11:51 #42
miky Teplice, 1/241
offline
A teď si vemte RS...není divu, že sem tam choděj s PČR. Ona ta uniforma je přece jen jistou zárukou jinýho chování hříšníků a když ne, je to útok na veřejnýho činitele...
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 1.8.2018 v 09:23 #41
Petas14 Dobříš, 2/31
offline
Kam to všechno spěje? Když budu chtít vyrazit na ryby,tak aby šel člověk k vodě ozbrojenej......
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 31.7.2018 v 22:45 #40
Rastty Břeclav, 1/66
offline
Defender --- naprosto s tebou souhlasim. Co se tyce tech neslusnych lidi musim jenom souhlasit. A ta zbran taky neni od veci. Za me urcite jenom souhlas.
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 31.7.2018 v 22:30 #39
Defender Praha, 0/41
offline
Není tomu ani týden, kdy jsem si myslel, že budu platit, auto v zákazu u vody, já po pás ve vodě s prutem. Policie zaparkovala vedle mě, pozdravili a šli asi sto metrů za cikánskou rodinnou, která měla piknik. V hlavě mi proběhlo, jestli mám zapsáno, jestli mám pořádek. Pánové se za chvíli vraceli, zeptali se jestli berou a odjeli. Takže se vyhrožování asi nebudu moc bát. Jinak jak tu psal kolega s rotvajlerama, mám pouze labradora, který štěkne, ale po podobné zkušenosti chodim k vodě přes noc se zbraní. Bohužel mezi námi nejsou jen slušní lidé.
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 31.7.2018 v 21:33 #38
Rastty Břeclav, 1/66
offline
No za me taky mam takovy jeden dost blby ale po memerne ze stastnym konec zazitek nebo spis zkusenost. Jednou takhle sem vyrazil z rodinkou k vode na Breclavsku a po prijezdu sem se nestacil divit dva borci stredniho veku si tam ocividne vyrazily na sumce ale tim zpusobem ze mely osum prutu tedy kazdy ctyri a osum bojek a navrchol vseho jeste motorovy clun kterym si vse sefovaly jezdily kontrolovat a prevazet jak kdyby se nechumelilo i pres to ze na tehle vode je to striktne zakazano, nejak sem to z pocatku neresil nebo se mi spis nechtelo, sralo me to ale hrnec trpelivosti nebyl zcela naplnen, ale pak na vecer jeden s tech kretenu sedl do te lodky a zacal jezdit kolem kraju po celem rybnice samozrejme jel tak blyzko ze do vrtule motoru se mu okamzite namotaly oba moje nahozene vlasce a total je prerval nemet povolene brzdy na navyjakach tak i z rodpodem dou do vody. Tak a dost to byla ta posledni kapka, okrikl sem ho jestli neni nahodou curak a at toho okamzite nechaj at chytaj na povoleny pocet udic co maj a laskave at vytahnou a zchovaj ten clun nebo okamzite volam PCR a RS asi si dokazete predstavit co nasledovalo, oba docela silne posilneni alkoholem vylezly na breh vytahly kudly a sli po me ze za tohle me podriznou a tady tyhle tipicke keci, deti mi tam zacli brecet manzelka se trepat a co ted ze, z dvou ozralima blbeckama, nejsem zadnej rambo, ale eso v rukavu sem mel, takze sem je znovu pozadal o slusne chovani a respektovani rybarskeho radu, samozrejme jak sem cekal sem je rozesmal, no co naplat, kdyz ne po dobrym tak po zlim, po decentim pisknutim z meho auta Transporter T4 vylezl muj 65kg nasrany rotweiler a o jeho o pet kilo tezsi pritelkyne, vic nebylo potreba do ctvrt hodiny clun z hladiny zmizel a kazdy pekne dve udicky a dve bojky. Jelikoz jsme tam byli pres noc tak i rano po jejich vystrizliveni sem dostal omluvu ja i ma rodina, a prosbu at to nikde nehlasim. Nenahlasil jsem to nebyl duvod, bo udelaly o co sem je pozadal. Sice z nutnou davkou agrese ale prece. Takze asi tak, vzali rozum do ruky a udelali dobre, jinak by skoncili jako dezeret pro ty moje dva milacky.
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 3.7.2018 v 19:52 #37
Burky Dětmarovice, 0/6
offline
No to je právě to. Takže za mě, pokud MO a RS bude aktivní v tomhle záměru jen dobře. Samozřejmě se najde i člen RS který bude mít snahu prudit i řadové rybáře kteří jsou v poho. To je jako s PČR. Taky máte policisty a "policisty"
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 3.7.2018 v 19:37 #36
miky Teplice, 1/241
offline
Burky> No jo, ale když nikdo nemá povahu, ani odvahu zvednout tlf a zavolat, tak se to nikdy nezmění. RS nemůže být všude a už vůbec ne pořád.
Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní! 2.7.2018 v 19:48 #35
Burky Dětmarovice, 0/6
offline
Tak ono je těžko zjistit co je a co není dobré. Rozhodně tady od nás by tato metoda potřebovala prorarazit jako sůl. Nic proti nikomu, chytám už taky pěknou řádku let, ale to co se děje u nás v poslední době (Stonávka 2A nádrž Těrlicko) je víc než tristní.
Je super co zařídil výbor MO Havířov pro lov non-stop, popřípadě možnost zavážky na sumce, a oto víc je dobrá práce, když na příslušném Obecním úřadu (Obec Těrlicko) po návštěvě dohodli se stávajícm starostou jistou toleranci v řadách rybářů k možnosti bivakování. Obec Těrlicko totiž skrz polsk7CH rybářů zakázala stanování,bivakování a přenocování na této nádrži.
AD1/ Polští státní příslušníci jsou prasata evropy. Po návštěvě této komunity je na snadě objednat kontejner pro uklízení po těchto prasatech a za druhé, poláci si absolutně nelámou hlavu z lovnou délkou ryb, či nějakým hájením. Vše dobré "na salatek". Takže co se jim chytne na háček okamžitě skončí na pánvi (vnitřnosti poházené kde se dá) nebo v něčím autě. Zvlášt po setmení lze toto pozorovat, do setmění něco pustí, za tmy zpátky do vody nejde nic....
AD2/ po zakoupení místenky na lov sumce můžete zyvážet. Někteří ČR rybáři si to vysvětlují opět po svém. Tento minulý týden jsem byl toho svědkem. Dojede autem až k vodě (za normálnho stavu by bylo auto cca 1metr ve vodě) vybalí celou rodinu a spoustu harampádí, obsadí poměrně velkou část lovných mísT a začnou zavážet. A další problém, jelikož je na této přehradě povolena jízda mot. čluny, skútry apod. se moc nevyplatí mít trhačky na védě přez den. Takže to dáte blíže ke břehu, kam čluny nesmí. A ejhle, přijede výše jmenovaný, vezme to se člunem 300-400m v pravo skrz dalších 8-12 fleků a v pohodě. A co, oni jsou 2-3, vy sám a co tak zmůžete.
Takže každá mince má 2 strany.
Taky nemám povahu zvednout telefon a někam volat, ale jsem pro, aby RS byla u vody tak často, aby mohla ihned zakročit.
Sám chodím bivakovat, v prvé řadě kouknu kolem sebe, bohužel kolikrát pouklízím i po jiných, vytáhnu pytel na odpadky ten si dám vedle bivaku i pro své odpadky.
Dám si klidně pivo, ne jednorázovém grilu (pokud je nás víc _ přenosný) uděláme dobrotu, a nikdy nebyl problém. Přišla RS viděla "v čem a jak bivakuji" pokecá, dá razítko a jde daál.
Pokud je vše v cajku, není problém hledat mouchy....

Pokud někdo dělá bordel a znepříjemnuje pohodu pro druhé zaslouží trest !!!
Na ryby chodíme za určitým cílem, hlavně pohodou a né trpět bordel a omezování od druhých...
Reklama