Stále více rybářů své úlovky pouští

Zveřejněno: 14.5.2018 v 06:53 , Zdroj: chrudimsky.denik.cz

Stále více rybářů své úlovky pouští

U břehů rybníku Orlík v Morašicích se během uplynulé soboty setkalo celkem 36 dětí v soutěži malých rybářů. Neodradilo je ani to, že museli opustit vyhřáté postele kolem páté hodiny ráno, protože soutěžní prezence začala už v šest hodin.

V podmínkách soutěže bylo, že ryby se po změření musejí vypustit zpět do vody, ale jak se na místě ukázalo, stále více vyznavačů Petrova cechu si takto počíná i při běžném sportovním rybaření.

„Já to mám jednoduché. Ryby nejím, protože mně nechutnají,“ hlásila osmiletá Vendulka Doležalová. Na rybím mase ze svých úlovků si ale nepochutnává ani desetiletý Izák Tomáš. „Sportovně rybařit jsem začal asi v šesti letech a od té doby už jsem byl na několika soutěžích. Úlovky pouštím, protože jsem se to tak naučil,“ hlásí mladý rybář.

Postupně se rozmáhající trend vypouštění ryb zpět na svobodu potvrzuje i Miroslav Tesař, předseda první chrudimské organizace Českého rybářského svazu. Většina rybářů si podle něj sice své úlovky stále ponechává, ale těch, co rybu pustí, rok od roku přibývá. „Sám to obvykle dělám úplně stejně, ale samozřejmě, že pokud manželka stojí o rybu do kuchyně, tak si občas nějakou odnesu,“ vysvětluje Miroslav Tesař.

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Reklama