Čištění Nechranické přehrady 2018

Zveřejněno: 27.4.2018 v 07:03 Revír: OHŘE 9 - ÚDOLNÍ NÁDRŽ NECHRANICE , Zdroj: www.crsusti.cz

Čištění Nechranické přehrady 2018

Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz opět pořádá v letošním roce v pořadí již jedenáctý ročník tradiční akce s názvem „Čištění Nechranické přehrady 2018“, která se uskuteční dne 5. 5. 2018 ve spolupráci s Povodím Ohře s.p. a dalšími přilehlými obcemi pro dobrovolníky z řad rybářů i široké veřejnosti.

Úklid je zaměřen na břehy Nechranické přehrady pod obcemi Poláky, Malé Krhovice, Tušimice, Víska, Lomazický výběžek a severní zavázání hráze (konec hráze směrem k obci Březno u Chomutova) a na přítokové části obce Malé Lomazice. Jako každý rok, hlavním cílem akce bude sběr veškerého odpadu ulpělého na březích nádrže. Čištěním Nechranické přehrady sledujeme především ochranu vodních zdrojů, přírody a snížení vlivu člověka na vodní ekosystém. Veškerý sesbíraný odpad bude po vytřídění ekologicky zlikvidován. Sraz všech účastníku bude v 7. hod na návsi obce Poláky.

Po skončení akce následuje již tradičně opékání špekáčků a společné hodnocení akce se všemi zúčastněnými s výhledem na celou vodní nádrž. Všichni účastníci si kromě potěchy z dobře odvedené práce odnesou i drobné upomínkové předměty.

Loňského jubilejního 10. ročníku akce Čištění Nechranické přehrady 2017 se zúčastnilo úctyhodných 76 dobrovolníků z řad rybářů i široké veřejnosti, kterým náleží osobní uznání za projev skutečného zájmu o ochranu životního prostředí. Pravidelně se zúčastňují také studenti a učitelé z gymnázia Kadaň v rámci ekologické výchovy. Při této velmi nadprůměrné účasti, bylo množství sesbíraného odpadu opět alarmující. Za uplynulé ročníky bylo tedy celkem sesbíráno bezmála 3500 pytlů odpadků a jiného objemného odpadu o součtové hmotnosti 45,36 tun!, což lze hodnotit jako velmi obdivuhodný a příkladný výkon.

Celá akce byla velmi dobře organizačně zajištěna a vše se obešlo bez sebemenších komplikací.

Přijďte nám pomoci!

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Komentáře k článku

Čištění Nechranické přehrady 2018 27.4.2018 v 07:49 #1
Hipi Česká Lípa, 0/113
offline
Čistit by jste chtěli ? Na Nechranice jsem jezdil rád už od mala, co jste ti rozprodali soukromým firmám a lidem a nedavse pořádně k vodě dostat s rybarinou, tak ať si to čistí, kdo to spíš pak a dělá tam bordel místní nájemci 😀!!!!
Reklama