Ze zasedání Republikové rady ČRS (duben 2018)

Zveřejněno: 12.4.2018 v 07:10 , Zdroj: www.rybsvaz.cz

Ze zasedání Republikové rady ČRS (duben 2018)

Řádná schůze Republikové rady ČRS se konala 5. dubna 2018. Na programu jednání byly zejména výsledky finančního hospodaření a účetní závěrka za rok 2017 a statistiky úlovků docílených na rybářských revírech ČRS v loňském roce. Předloženy byly také výsledky hospodaření na revírech v užívání Rady ČRS, včetně plánovaného zarybnění pro rok 2018.

V rámci kontroly úkolů z minulých zasedání Rada schválila Kodex reprezentanta, který se vztahuje na závodníky v rybářském sportu, tedy rybolovné technice a lovu ryb udicí.

Rada dále vyslechla informaci předsedy hospodářského odboru Dušana Hýbnera o výsledku projednání stanovisek územních svazů k námětům na úpravy pravidel rybolovu formou změn bližších podmínek výkonu rybářského práva nebo změn legislativních. Rada akceptovala závěry a doporučení hospodářského odboru a uložila tomuto odboru připravit a předložit na červnovém zasedání Rady konkrétní návrhy a postupy dalšího řešení v případech, kde panuje shoda všech územních svazů, jako uživatelů rybářských revírů. Stejně tak byla požádána právní komise Rady o přípravu změn Stanov a Jednacího řádu ČRS v záležitostech, u nichž bylo dosaženo konsensu územních svazů.

ObrázekPřestože se jedná o zatím neuzavřené záležitosti, lze předběžně uvést, že ke změnám by mělo dojít u kárného řízení, kde je pro řešení rybářských přestupků navrhováno zřízení kárných komisí při územních svazech (dosud byla prvoinstančním kárným orgánem dozorčí komise mateřské místní organizace kárně stíhaného člena a postup komisí byl značně nejednotný), dále se navrhuje zrušit možnost nahradit kárné opatření výkonem práce či naturálním plněním. V pravidlech rybolovu se bude řešit zavedení míry okouna, zváženo bude pro období od 1.1. do 15.6. omezení lovu ryb na umělou mušku na mimopstruhových revírech, stejně jako zákaz používání dvoj a trojháčků. Formulovat se bude také zákaz lovu na srkačku a zákaz používání gafu. Bude se připravovat i návrh na financování profesionální rybářské stráže.

Nahlásit chybu v článku, Hodnocení článku 0x:

Komentáře k článku

Ze zasedání Republikové rady ČRS (duben 2018) 28.4.2018 v 12:12 #1
chali01 Jihlava, 10/10
offline
jen tak dal co nejvic zakazu arogance od rybarske straze (nove mlyny) atd jak nejvic zneprijemnit tohoto konicka dost velke populace rybaru za chvilku abych se bal si rozdelat kresilko u vody a vse proto ze to ridi banda nevzdelanejch pupiku stydte se
Reklama